logo2.jpg

EFOP-3.3.5-17-2017-00027

„ Korszerű Iskolai Közösségi Program a Kisvárdai Tankerületi Központban” elnevezésű projektben tematikus iskolai közösségi  program megvalósítása

Tornyospálcai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Czóbel Minka Tagintézményében

A program  célja: Olyan öt napos szabadidős foglalkozás biztosítása, amellyel tartalmas időtöltés mellett játékos művészeti nevelést valósítottunk meg a tanulóknak. A fő célunk az volt, hogy a gyermekek az alkalmakat ne tanulásként éljék meg, mindvégig maradjon meg a játékos, kötetlen jelleg, úgy, hogy minden tanulót tudjunk bevonni a feladatokba. A művészetek széles skáláját szerettük volna felvonultatni, ezért a tánc, a dráma és a képzőművészetek is előtérbe kerültek. Természetesen az életkori sajátosságokat figyelembe véve nem maradhattak el a mozgásos játékok sem.

A megvalósult szakmai feladat, tapasztalatok:

A 2018. 06. 25. és 2018. 06. 29. között élmény a tanulás 3 csoport részére napközis program valósult meg művészeti nevelés témakörben.

A megvalósult szakmai feladat hasznosulása: Eredményes programhetet valósítottunk meg. Tartalmas és élmény adó táborozásom vettek részt a tanulók.

Eredménytermékek:

elkészült a tábor fotódokumentációja

Eredményének nyilvános megjelenései:

Az iskola facebook oldalán megjelent fotódokumentáció

Külső szolgáltatók segítségével fantasztikus élményekben volt részük:

• Így kell járni nevű programon: a gyerekek a magyar néptánc alapvető lépéseit, népdalokat, mondókákat és hagyományőrző játékokat tanultak.
  • A Kávészünet együttes a magyar költők ismert verseit adta elő a gyermekek számára nagyon élvezetes zenei stílusban.
  • Táltos világ: a Fehér szerecsen című népmesét megismerve, a gyerekek el is játszották a mese cselekményét, majd a kézműves foglalkozáson elkészítettek egy bárány síkbábot.
  • A Dráma-játék programon, illetve a Szóval: vers és játék foglalkozáson légzés- és beszédtechnikai gyakorlatokon túl bizalomjátékok, helyzetgyakorlatok és mindenféle szituációs feladatok segítették a gyerekeknek a magyar nyelv használatának elsajátítását, a szókincs növelését.
  • A Boot-Camp és a Tréning a Pécsi sasokkal program során a gyerekek sportfoglalkozáson vettek részt.

Sajtóközlemény projekt zárásáról

EFOP-3.3.5-17-2017-00027

A megvalósult szakmai feladat, tapasztalatok:

Eredménytermékek:

elkészült a tábor fotódokumentációja

Eredményének nyilvános megjelenései:

Az iskola facebook oldalán megjelent fotódokumentáció

Külső szolgáltatók segítségével fantasztikus élményekben volt részük:

Sajtóközlemény projekt zárásáról

t6.jpgt4.jpgt2.jpgt5.jpgt1.jpgt3.jpg